На вулицях Бразилії свято — національна збірна розгромила хорватів

Стартував ювілейний, 20 по рахунку, Чемпіонат світу по футболу. Церемонія відкриття пройшла у бразильському Сан-Паулу. На стадіоні Арена Коринтиас виступили більше тисячі артистів. Вони представили історію Бразилії з давніх часів до наших днів. А після церемонії відбувся матч відкриття. Хазяї Чемпіонату зустрічалися з хорватами. Бразильців називали безумовними фаворитами, і саме вони відкрили рахунок в матчі, правда, у власні ворота. Услід за цим м’яч тричі діставав з сітки вже хорватський воротар.

Через 64 роки Чемпіонат світу по футболу повернувся у Бразилію, де футбол це друга релігія, де успіхи команди святкують все країною, а невдачі сприймають, як особисту біду. Бразильці самі пристрасні уболівальники і заразили цією пристрастю весь світ. У 1950 році поразка на домашньому Мундіалі для країни карнавалів стала національною трагедією. Тепер чарівники м’яча горять бажанням ощасливити мільйони своїх співвітчизників. Матч — відкриття Чемпіонату завжди проходить хвилююче. В ході барвистої церемонії на стадіоні Коринтианс в Сан-Паулу, де бразильці продемонстрували свою історію і культуру, поп-діва Дженнифер Лопес із співаком Питбулем і бразильською виконавицею Клаудией Лейтте заспівали гімн Чемпіонату світу We are one. Після прозвучав стартовий свисток. Уся Бразилія прилучилася до телевізійних екранів.

В суперники хазяям Чемпіонату дісталися непоступливі хорвати, які уміють піднести неприємні сюрпризи. Бразильці перегоріли, розхвилювалися і вже на 11 хвилині після прострілу Олича, від ноги Елавича м’яч змінив напрям і бразильський захисник Марселло став автором першого м’яча Чемпіонату, але, до його нещастя, у свої ворота. Пропущений гол Бразилія зустріла мовчки, а футболісти після такого холодного душу розсердилися і кинулися відіграватися, але кожного разу від неминучого гола хорватів рятував воротар Плетикоса, але на тридцятій хвилині після удару зірки бразильської команди Неймара і він виявився безсилий. Уся Бразилія затанцювала в єдиному пориві.

Долю матчу вирішив спірний пенальті, призначений у ворота хорватів, перед ударом Неймар танцював у м’яча справжню Самбу, Плетикоса вгадав траєкторію м’яча, але він все-таки влетів в сітку воріт.

Остаточний рахунок на 90 хвилині встановив Оскар. 3:1 — на бразильських вулицях почався справжній карнавал.

Двадцятий Чемпіонат світу стартував, щодня в гру вступатимуть нові країни. Зовсім скоро прийде черга і збірній Росії, яка проведе свою першу зустріч з командою Південної Кореї 18 червня.